Dzieci i młodzież mogą skorzystać także z propozycji wielu pracowni muzycznych. W naszej placówce można nauczyć się gry na gitarze klasycznej, flecie prostym, instrumentach klawiszowych. Działają tu również zespoły: muzyki dawnej, rozrywkowo-jazzowy a także orkiestra promenadowa.

Pracownie śpiewu to oferta dla młodzieży pragnącej doskonalić swój warsztat wokalny, dykcję, emisję głosu, chcącej prezentować się publicznie i uczestniczyć w nagraniach w profesjonalnym studio. Szeroki repertuar (piosenki popularne, rozrywkowe, klasyczne) pozwoli każdemu znaleźć swój styl i choć na chwilę zostać gwiazdą estrady!
Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni posiada studio nagrań wyposażone w profesjonalny sprzęt do rejestracji dźwięku. Młodzież działająca w naszej placówce ma możliwość nagrywania swoich projektów muzycznych i innych form twórczości artystycznej. Dotychczas zrealizowano wiele płyt z udziałem uczestników MDK w Gdyni.

...
"Wspólne muzykowanie" to idea, która jest realizowana na zajęciach gitarowych odbywających się w grupach. Dzieci i młodzież w wieku 10 - 18 roku życia wprowadzani są od razu w praktyczną umiejętność gry na instrumencie, początkowo metodą tabulatury gitarowej później z zastosowaniem nut. Uczestnicy w grupach początkujących poznają instrument od podstaw ale już grają na instrumentach w zespołach...

Pracownia umożliwia dzieciom i młodzieży nabycie oraz doskonalenie umiejętności gry na gitarze, kształcenie zdolności muzycznych, rozwijanie wrażliwości muzycznej. Zajęcia stwarzają warunki wspólnego muzykowania. Uczestnicy biorą udział w koncertach pracowni muzycznych MDK Gdynia, w Teatrze Miejskim w Gdyni.

Grupy:
początkująca I (10-18 lat)
początkująca II (10-13 lat)
średniozaawansowana (14-18...
Zajęcia w pracowni są propozycją spędzania wolnego czasu, przeznaczoną dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat. Do pracowni przyjmowane są osoby bez względu na posiadane uzdolnienia i predyspozycje muzyczne. Wynika to z chęci umożliwienia dzieciom w równym stopniu dostępu do kultury muzycznej.

Grupy początkujące mogą zapoznać się z instrumentem na podstawowym poziomie, mają też sposobność...

Dzieci i młodzież zapoznają się z muzyką dawną, począwszy od XIII w. w sposób praktyczny grając na wiernych kopiach dawnych instrumentów takich jak: portatyw, cymbały, organistrum, lira korbowa, tubmaryna, violafidel oraz flet, na którym dzieci zdobywają umiejętności zanim zostaną członkami zespołów.

Zespoły z powodzeniem koncertowały i koncertują na terenie naszego województwa i kraju. Brały udział w audycjach radiowych, koncertach charytatywnych i okolicznościowych.Do dyspozycji jest też studio nagrań ,w którym to muzykująca młodzież ma możliwość zarejestrowania swoich dokonań artystycznych.
Zajęcia rytmiki to doskonała forma umuzykalnienia dzieci poprzez ruch, śpiew, grę na dziecięcych instrumentach perkusyjnych oraz ekspresje ruchową.

Uczestnictwo w zajęciach zespołu wokalnego pozwala rozwijać aparat głosowy, słuch muzyczny oraz zapewnia dobrą zabawę.
Dzieci i młodzież mogą rozwijać się z zakresu emisji głosu, dykcji i interpretacji piosenki. Nasze zajęcia podzielone są na 2 grupy, młodsza , dzieci w wieku 10-15 i starsza, młodzież (15-19lat). Bardzo często uczestnicy zajęć biorą udział w konkursach oraz koncertach organizowanych przez MDK i nie tylko. Pozdrawiamy wszystkich i zapraszamy do nas :).
MDK Gdynia - Kontakt

Młodzieżowy Dom Kultury

ul. Grabowo 2, 81-265 Gdynia

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., (58) 698-63-02

kontakt