Taniec i gimnastyka to najlepszy sposób na rozwiniecie całego organizmu i zachowanie wspaniałej kondycji. Na zajęciach w Młdozieżowym Domu Kultury uczymy dzieci i młodzież w grupie wiekowej od 7 do 19 lat. Do wyboru uczestników są różne pracownie w zależności od wieku i stopnia zaawansowania.
Podczas zajęć dziewczęta poznają różne formy tańca, pracują nad swoim ciałem poprzez ćwiczenia aerobikowe i stretching. W każdym roku szkolnym przygotowują po kilka układów tanecznych w różnych stylach (np. funky, latino, musical, pompony).
Dziewczynki w ramach zajęć uczą się podstaw baletu, gimnastyki artystycznej, tańca nowoczesnego a także wybranych elementów innych form tańca. Każda z grup przez cały rok szkolny przygotowuje się do występów w turniejach
Grupy: Sreberka grupa naborowa 5-6 lat profil gimnastyka, Kryształki 7-11 lat profil gimnastyczno-cheerleaderski, Różyczki 7-10 lat gimnastyczno-taneczna ( grupa Tatiany Rożankiewicz) , Power Dance 11-15 lat gimnastyczno-taneczna ( chce zmienic na Cheerleaders) Galaxy 14-16 lat Cheerleaders - Vice mistrzynie Europy 2014, Vice Mistrzynie Polski 2015.

Gimnastyka artystyczna jest typowo kobiecą dyscypliną sportu, zawiera w sobie elementy gimnastyki sportowej, akrobatycznej, baletu i tańca. Niesie za sobą rozwój sprawności ruchowo-tanecznej, koordynacji ruchowej, wdzięku i gracji, nauki manipulacji przyborami gim. art. i rekwizytami tanecznymi. Gimnastyka artystyczna harmonijnie rozwija ciało dziewczynek, wyrabia poczucie piękna i estetyki...

Zajęcia ruchowe z elementami gimnastyki artystycznej, tańca i akrobatyki. Dzieci poznają choreografie taneczne z wykorzystaniem podkładów muzycznych. Grupy prezentują swoje układy na zawodach i konkursach.
Zajęcia gimnastyczno- taneczne na które uczęszczają dziewczynki w różnym wieku dwa razy w tygodniu po dwie jednostki lekcyjne. Zajęcia organizowane pod kątem nauki elementów gimnastyki artystycznej w połączeniu z elementami tańca. Te dwie formy łączymy w choreografie które dzieci mogą prezentować podczas festynów, konkursów oraz pokazów.

1. BIEDRONECZKI (6lat ) grupa Naborowa powstała we wrześniu...

Zespoły mają zajęcia dwa razy w tygodniu po dwie jednostki lekcyjne. Dziewczynki na zajęciach zapoznają się z elementami gimnastycznymi, akrobatycznymi i baletowymi. Uczą się choreografii, którą później prezentują na różnych imprezach i konkursach tanecznych.

Na zajęciach  z tańca dzieci ćwiczą  i poprawiają swoją sprawność ruchową, koordynację oraz muzykalność. Uczą się łączyć ze sobą różne style taneczne i elementy gimnastyczne. Ważne jest również że przełamują barierę wstydu poprzez liczne występy sceniczne. Zajęcia rozpoczynają się od rozgrzewki, a następnie prowadzona jest nauka podstawowych ćwiczeń z gimnastyki artystycznej, baletu i tańca...
MDK Gdynia - Kontakt

Młodzieżowy Dom Kultury

ul. Grabowo 2, 81-265 Gdynia

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., (58) 698-63-02

kontakt