Zajęcia w pracowni są propozycją spędzania wolnego czasu, przeznaczoną dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 18 lat. Do pracowni przyjmowane są osoby bez względu na posiadane uzdolnienia i predyspozycje muzyczne. Wynika to z chęci umożliwienia dzieciom w równym stopniu dostępu do kultury muzycznej.

Grupy początkujące mogą zapoznać się z instrumentem na podstawowym poziomie, mają też sposobność przyswojenia najważniejszych informacji o muzyce. Nauka prowadzona jest często metodą beznutową. Grupy zaawansowane rozwijają swoje umiejętności na różnych szczeblach trudności , w zależności od indywidualnych predyspozycji i upodobań stylistycznych: muzyka klasyczna, popularna, jazzowa ze sztuką improwizacji.

Dzieci mają do dyspozycji wiele opracowań utworów, często przygotowanych osobiście przez prowadzącego zajęcia Pana Mariusza Kreft. Uczestnicy mogą prezentować oraz konfrontować swoje umiejętności na zajęciach otwartych, koncertach i festynach. Wielu z pośród nich zdobywało laury w konkursach fortepianowych i keyboardowych, kontynuując z powodzeniem działalność artystyczną.

Grupy:
I ( 8 – 10 lat )