Niepowtarzalne i wyjątkowe interpretacje tekstów literackich oraz wystawianie małych form teatralnych to propozycja dla młodzieży zainteresowanej teatrem. Zajęcia teatralne dają możliwość twórczego spędzenia czasu, poznanie różnorodnych technik pracy aktora oraz zdobywaniu nowych doświadczeń. Podczas prób uczestnicy pracują nad ruchem scenicznym, emisją głosu, dykcją i improwizacją. Posługują się rekwizytami i grają w kostiumach i charakteryzacji, co wzbogaca ich poszukiwania twórcze.

Młodzież od 10 –12 lat tworzy grupę I

Zajęcia dla młodzieży w wieku od 10 –12 lat (grupa I) i od 13 – 18 lat (II grupa) odbywają się pod opieką Hanny Kownackiej.