Kto nie zna Pippi, Karlssona z Dachu, Braci Lwie Serce, Ronji, psotnego Emila... ?
W tym roku przypada 110 rocznica urodzin szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren, autorki nieprzemijająco popularnych książek dla dzieci. Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni , filia Dąbrowa, ogłosiła konkurs na plastyczne wyobrażenia postaci z książek Astrid Lindgren.
W konkursie "Psotnicy Astrid" Martyna Wojciechowska i Iga Bierek otrzymały nagrody, Natalia Popek, Dagmara Kędzia i Maja Pniewska -  wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali wspaniałe nagrody książkowe.