W dniu 21.03.2018r. pracownie muzyczne Młodzieżowego Domu Kultury postanowiły uczcić pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, organizując specjalny koncert.
„Wiosna, ach to Ty”- bowiem tak zatytułowany był ów występ - obfitował w liczne utwory o tematyce wiosennej i miłosnej.
Na scenie zaprezentowały się:
- Zespół Muzyki Dawnej prowadzony przez panią Barbarę Czypul wykonując stylowo catingę 109 „Como somo per consello i „Conduktus orientis partibus” z XIIw.
- Zespół Skawiki , promujący swą najnowsza płytę a prowadzony przez panią Barbarę Skawińską przedstawił prześlicznie piosenki pt. „Fioletowy” i "Kolory".
- Zespoły Gitarowe kierowane przez panie Agatę Piaskowską i Kaję Grabowską wykonały magnetycznie utwory pt. „Zawsze tam gdzie Ty” i „Posłuchaj głosu twego
serca”.
- Zespoły Wokalne którymi opiekuje się pan Adam Brusznicki niezwykle wrażliwie ukazały piękno swych głosów i podzielonych na wiele partii przestrzeni. Były to utwory pt. „Miłość rośnie wokół nas” i „Czas na miłość”.
- Zespół „Turtle” przygotowany przez pana Leszka Buczyńskiego dodał do całości rockowego brzmienia, a uczynił to doskonale prezentując utwory pt. „Dziewczyna o perłowych włosach” i „Poszłabym za tobą” .
- Mała Orkiestra Promenadowa kierowana przez panią Sylwię Romaniecką i pana Grzegorza Karłowicza prezentując utwór „Nie zatrzymuj mnie” oraz nastrojowy „Cały ten cudowny świat”. Na koniec, orkiestra porwała muzycznie całą salę gości na plażę „Copacabana”.

Na scenie wystąpili również liczni soliści, byli to: Mateusz Leduchowski z pracowni instrumentów klawiszowych pana Mariusza Krefta, który rozpoczął nasz koncert
Wiosną Vivaldiego . Tę samą pracownię reprezentował Bartosz Drywa wykonując utwór "Love Story". Martyna Szarek przygotowana przez pana Adama Brusznickiego wykonała  liryczny utwór pt. „Z Tobą”. Równie wspaniale zaprezentowały Zoja Syguda i Wanesa Czekańska przygotowane przez panią Ewę Szwajlik. Partie solowe w pracowni gitary realizowane były przez Dawida Kulę, Zuzannę Wittbrodt i Arkadiusza Sałatę.

Koncert przyjęty był niezwykle owacyjnie przez widownię wypełniającą po brzegi salę koncertową Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni.

Festiwal Młodych Bajanie...

Magda Karda otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym...

Czytaj dalej

Nagrody Prezydenta dla naszych...

Z ogromną dumą informujemy, że podczas Gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej...

Czytaj dalej

Pierwsze miejsce w konkursie...

Z radością zawiadamiamy, że Adrian Konieczny ( lat 8) z pracowni plastycznej...

Czytaj dalej

HUKS Niedźwiadki Gdynia mistrzami...

Na gdyńskim lodowisku odbył się VIII Turniej o mistrzostwo Pomorza w mini...

Czytaj dalej

MDK Gdynia - Kontakt

Młodzieżowy Dom Kultury

ul. Grabowo 2, 81-265 Gdynia

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., (58) 698-63-02

kontakt