W listopadzie 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni zorganizowałyśmy konkurs Gdyńskie Wierszowanie „Gdynia miasto znad morza”. Uczestnikami konkursu były dzieci z gdyńskich placówek oświatowych w przedziale wiekowym od 5 do 10 lat.

Inspiracją była Gdynia, jej najciekawsze miejsca, atrakcje, ulice i budynki. Zadaniem młodych uczestników było opisanie, co najbardziej podoba im się
w mieście i za co kochają Gdynię. Wszystko to ująć należało w wersetach autorskiego wiersza i stworzonej do niego ilustracji.

Nadesłane prace zaskoczyły jury konkursu. Zachwyciłyśmy się potencjałem, który tkwi w dzieciach, ich bezbrzeżną wyobraźnią. Bez wahania podjęłyśmy decyzję, by rozpowszechnić dzieła młodych i dać im szansę dotarcia do szerszego grona odbiorców.

26 stycznia 2018 r. dzięki przychylności Muzeum Miasta Gdyni udało się zorganizować wernisaż prac dzieci, który stał się dla nich nie tylko wyróżnieniem i wspaniałą pamiątką, ale również zachętą dla innych do odkrywania swoich artystycznych pasji.

Jako współorganizator serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie

Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Mini Gdynia OPEN 2018!

ZAPISY RUSZĄ NIEBAWEM NA www.gdyniaopen.pl

Więcej informacji TUTAJ

Zobaczcie też, co mówią o naszym konkursie media:
gdynia.pl