W listopadzie 2017 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Gdyni zorganizowałyśmy konkurs Gdyńskie Wierszowanie „Gdynia miasto znad morza”. Uczestnikami konkursu były dzieci z gdyńskich placówek oświatowych w przedziale wiekowym od 5 do 10 lat.

Inspiracją była Gdynia, jej najciekawsze miejsca, atrakcje, ulice i budynki. Zadaniem młodych uczestników było opisanie, co najbardziej podoba im się 
w mieście i za co kochają Gdynię. Wszystko to ująć należało w wersetach autorskiego wiersza i stworzonej do niego ilustracji.

Nadesłane prace zaskoczyły jury konkursu. Zachwyciłyśmy się potencjałem, który tkwi w dzieciach, ich bezbrzeżną wyobraźnią. Bez wahania podjęłyśmy decyzję, by rozpowszechnić dzieła młodych i dać im szansę dotarcia do szerszego grona odbiorców.

26 stycznia 2018 r. dzięki przychylności Muzeum Miasta Gdyni udało się zorganizować wernisaż prac dzieci, który stał się dla nich nie tylko wyróżnieniem i wspaniałą pamiątką, ale również zachętą dla innych do odkrywania swoich artystycznych pasji.
FOTORELACJA

Nagrody Prezydenta dla naszych...

Z ogromną dumą informujemy, że podczas Gali z okazji Dnia Edukacji Narodowej...

Czytaj dalej

Pierwsze miejsce w konkursie...

Z radością zawiadamiamy, że Adrian Konieczny ( lat 8) z pracowni plastycznej...

Czytaj dalej

HUKS Niedźwiadki Gdynia mistrzami...

Na gdyńskim lodowisku odbył się VIII Turniej o mistrzostwo Pomorza w mini...

Czytaj dalej

Galaxy Team powołana na...

Zespół Cheerleaders „Galaxy Team” pod patronatem Młodzieżowego Domu Kultury w...

Czytaj dalej

MDK Gdynia - Kontakt

Młodzieżowy Dom Kultury

ul. Grabowo 2, 81-265 Gdynia

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., (58) 698-63-02

kontakt