W dniach 28-29 marca 2015r., zespoły cheerleaders z Młodzieżowego Domu Kultury oraz ze Szkoły Podstawowej nr 10 reprezentowały Gdynię na XVIII Mistrzostwach Polski Cheerleaders, które odbyły się w Łącku. W zawodach wystartowało około 1300 zawodniczek i zawodników z 70 klubów z całej Polski. Młodzieżowy Dom Kultury z Gdyni reprezentowany był przez zespoły „Reniferki” i „Elka”, których trenerem jest Kamila Hamerska oraz zespół „Galaxy” i duety, których trenerem jest Anna Kwitniewska.

Dla cheerleaderek z Gdyni Mistrzostwa Polski były pełne przeżyć – napięcie, stres, koncentracja i wola walki o medale przed wejściem na parkiet, oraz łzy szczęścia, radość i wzruszenie podczas ceremonii ogłaszania wyników. Tytuły Mistrzyń Polski oraz złote medale wywalczył zespół „Elka” w kategorii pom dance senior oraz duet w składzie Julia Szynkiewicz i Zuzanna Tryk, w kategorii pom dance junior. Wicemistrzostwo Polski w kategorii pom dance junior oraz srebrne medale wywalczył zespół „Galaxy” oraz duet w składzie Oliwia Peplińska i Agata Żmijewska plasując się na V miejscu w kategorii pom dance junior.

Skład zespołów:
Zespół Cheerleaders „Elka”: Zuzanna Strzedzińska, Nicole Bolda, Agata Kass, Angelika Malc, Nina Schreiber, Anna Rakowska, Aleksandra Pelc, Paulina Michalska

Zespół Cheereaders „Galaxy”: Adrianna Bolewska, Magda Luniak, Sandra Michalska, Oliwia Peplińska, Ewa Przybylska, Natalia Rembalska, Agnieszka Skólska, Sandra Skrzyńska, Magdalena Sugalska, Julia Szynkiewicz, Weronika Szyszka, Zuzanna Tryk, Natalia Zabłotna, Julia Żaboklicka, Agata Żmijewska, Natalia Rutkowska.
MDK Gdynia - Kontakt

Młodzieżowy Dom Kultury

ul. Grabowo 2, 81-265 Gdynia

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., (58) 698-63-02

kontakt