Od początku istnienia MDK Gdynia w jej podwojach funkcjonuje pracownia modelarska.

Każdy kto ukończył 10 lat, lubi majsterkować i pasjonuje się lotnictwem może tu zbudować model samolotu, szybowca, balonu korzystając ze świetnie wyposażonej w narzędzia a nawet maszyny pracowni. Głównie budujemy modele latające zaczynając od szybowców wyrzucanych z ręki w hali sportowej aż po modele napędzane silnikami spalinowymi i elektrycznymi sterowane radiem czy latające na uwięzi. Swoje model projektujemy sami, bierzemy udział w zawodach i bardzo często je wygrywamy. W miarę dobrej pogody od wiosny do późnej jesieni w weekendy organizowane są treningi modelarskie w czasie których młodzi modelarze uczą się latać modelami na uwięzi i RC a starsi doskonalą swoje umiejętności. W pracowni funkcjonuje komputerowy symulator lotów, na którym można nauczyć się latać bez obawy rozbicia cennego modelu.

Na zajęciach jest wesoło, przychodzi dużo uczestników są to także dziewczyny, często wyjeżdżamy z modelarni na „wyprawy modelarskie” żeby przetestować nasze modele. Każdego kogo fascynuje lotnictwo i marzy by zostać kapitanem Dreamlinera możemy zapewnić, że droga do tego celu niewątpliwie wiedzie przez modelarstwo. Zapraszamy na zajęcia, spędzicie tu miło i pożytecznie czas.

MDK Gdynia - Kontakt

Młodzieżowy Dom Kultury

ul. Grabowo 2, 81-265 Gdynia

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., (58) 698-63-02

kontakt