Uczestnicy zapoznają się z podstawami rysunku, zasadami kompozycji, zasadami patrzenia, ćwiczeniami z bryłą i z perspektywą, sposobami nakładania światłocienia, waloru i faktury. Do tego celu używać będziemy oprócz nietypowych materiałów i narzędzi również te powszechnie stosowane w technikach rysunkowych : różne rodzaje ołówków, tusze, piórka, pióra, kredki, farby i pędzle, węgle, sepie, długopisy, flamastry. Praca opierać się będzie na studiach z natury typu np. martwa natura, stadium dłoni ale również na tematach wymagających zaangażowania wyobraźni.

Program pozwala rozwijać umiejętności rysunkowe dzieci i młodzieży, rozwijać zainteresowanie sztuką i twórczością plastyczną, łączy zagadnienia teoretyczne z ćwiczeniami praktycznymi, pozwalającymi na zrozumienie procesów pracy twórczej, realizowanej dzięki rysunkowi doskonaleniu umiejętności przedstawiania świata przy pomocy studium realistycznego rysunku.
MDK Gdynia - Kontakt

Młodzieżowy Dom Kultury

ul. Grabowo 2, 81-265 Gdynia

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., (58) 698-63-02

kontakt