Nauczycielem Pracowni Wokalnej jest p. Marian Walentynowicz. Do pracowni przyjmowani są wszyscy chętni, bez względu na predyspozycje i zdolności muzyczne. Każdy uczestnik powinien mieć możliwość obcowania ze sztuką muzyczną tak długo, aż „odkryje siebie” i sam dojrzeje do decyzji czy chce kontynuować naukę.

Zajęcia prowadzone są bez korzystania z zapisu nutowego i przy pomocy nut w zależności od możliwości danego uczestnika. Podstawowe wiadomości dotyczące elementów dzieła muzycznego, techniki wokalnej zdobywane są stopniowo i wynikają działań praktycznych.

Uczniowie poznają utwory muzyki rozrywkowej i klasycznej. Sięgamy też do pieśni ludowych naszego regionu, historycznych i patriotycznych. Każdy uczestnik zajęć ma czas na prezentację własnych postępów, rozmowę z prowadzącym i przedstawienie własnych propozycji repertuarowych.

Uczestnicy mają możliwość występów podczas koncertów organizowanych w Młodzieżowym Domu Kultury, jak również w Teatrze Muzycznym i Teatrze Miejskim w Gdyni.

Szczególne sukcesy:
  • Adam Brusznicki – GRAND PRIX w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki i Tańca w Kwakowie
  • Katarzyna Pieróg i Sara Witen - II miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Białymstoku,
  • Adam Brusznicki – I miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Białymstoku,
  • Adam Brusznicki – I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Patriotycznej w Sopocie,
  • Zosia Przybylska i Oskar Morgiante – III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pieśni Patriotycznej w Sopocie.
MDK dysponuje profesjonalnym systemem nagłaśniającym, co ułatwia próby i wpływa na wysoka jakość wykonawczą.

Każdego roku prowadzony jest nabór nowych grup wokalnych, o różnym stopniu zaawansowania. Wielu uczestników pracowni wokalnej dokonuje nagrań studyjnych w MDK, miało okazję występować w różnych programach TVP. Aranżacje akompaniamentów wokalnych tworzone są w Pracowni Instrumentów Klawiszowych p. Mariusza Krefta.

Obecnie istnieją trzy zespoły wokalne:
  • uczniów szkół podstawowych
  • uczniów gimnazjów
  • uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Dla osób utalentowanych przewidziane są indywidualne zajęcia śpiewu solowego.

KONCERT PRACOWNI MUZYCZNYCH ZAPRASZAMY NA KOLONIE